مصاحبه ای کوتاه با 2 تن از مسئولین آوای مهر وطن در رابطه با تعامل بین دو مجموعه

        جناب آقای مهرآبادی مدیر عامل محترم آوای مهر وطن

نحوه آشنایی تان با این تشکل مردمی چگونه بوده؟حدود 6 یا 7 سال قبل طی آشنایی با بنیانگذار رهپویان رهایی و قرار گرفتن در جریان فعالیت های ایشان توانستم با این گروه آشنا شوم.

چه نکاتی باعث شده تا جذب این گروه شوید؟نکته اول روحیه و برخورد تیم، یکی از NGOهای واقعی بود، کار گروهی و اجتماعی انجام می دهد و مسلماً اینکه سیستمی در درمان اعمال دارند از برخی منظرها قابل احترام و تایید بود. رویکرد این گروه کاهش تدریجی مواد است مانند برخی از روش های درمانی که به صورت پرهیز کامل است آن هم به شکل ناگهانی که آسیب های جدی جسمی و روحی روانی دارد نیست ، همچنین عجله ای برای قطع مواد نیست رویکرد مثبتی است و مستمر بودن برنامه های آموزشی نکات جذبی برای من داشته.

هدفتان از حضور در این گروه خودیاری چیست؟معتقد هستم در بحث آسیب های اجتماعی باید یک نوع تعامل همه جانبه اجتماعی باشد. اگر بخواهیم پدیده اعتیاد را در بحث آسیب های اجتماعی که خانوادگی و فردی است انجام دهیم لازمه آن این است که اقدامات جزیره ای را حذف کنیم. همانطور که ما روحیه کارگروهی نداریم و در جامعه ما امور به صورت فردی و استبدادی پیش می رود نتایج خیلی خوبی دریافت نداریم. لازم است تعامل داشته باشیم ، حتما اختلاف نظر اختلاف شیوه اختلاف سیاست گذاری ، برنامه های راهبردی وجود دارد و از آنجایی که هدف یکی است باید این روحیه کار جمعی را ایجاد کنیم. با کمک یکدیگر از تمام پتانسیل ها استفاده کنیم تا بتوانیم باری را از دوش جامعه برداریم. علت اینکه تعامل می کنیم همین است حتما این گروه توانایی های خاص خود را دارد هر چند اختلاف نظرهایی وجود دارد چون هدف یکی است می توانیم اینها را به هم نزدیک کنیم با همکاری های مشترک در آینده فایده بیشتری خواهیم داشت.

نظر شخصی شما در مورد توانستن؟توانستن یک مقوله بسیار گسترده است ولی شعاری داشتیم که خواستن توانستن است. در بسیاری از مسائل زندگی راه ها وجود دارد ولی خیلی اوقات من نمیخواهم که کاری را انجام دهم اگر بخواهم حتما می توانم. در زمینه بحث آسیب های اجتماعی، اعتیاد و مواد اعتیادآور که در قسمت اعظم موارد اگر خود فرد، خانواده بخواهند که تغییر رویه زندگی دهند و وارد درمان شوند آن خواستن می تواند تبدیل به توانستن شود.

دیدگاهتان را در رابطه با کارگروه امروز بیان بفرمایید . از دید من عالی است . تعدادی از مردم عام، خانواده ها گذران وقت به صورت مفید دارند. مدیریت قوی می خواهد که کار مشترک و فضای سالم و صمیمی دارند به صورت متحدالشکل هستند. می تواند به جاهای خیلی خوبی برسد.

چگونه می توانید همکاری بیشتر با این مجموعه داشته باشید؟از آنجایی که تعدادی فصل مشترک داریم در بحث پیشگیری، کاهش آسیب و قطع مواد از لحاظ معنوی نیاز به این افراد دردمند دارم. حضور امروزم به این معنی نیست که خدمتی را انجام دادیم بلکه تشکر می کنیم که این گروه فرصتی را به ما دادند تا خدمتی را انجام دهیم تا بتوان آموزش هایی را به اشتراک گذاشت با این روحیه در خدمت جامعه هستیم آن چیزی که نیاز معنوی ماست در گروه ها و جمع ها باشیم و آن چیزی که وظیفه و رسالت ماست بدون محدودیت ( تخصص – نیروی انسانی – حضور) ارائه و همکاری کنیم.

       سرکار خانم دین پرست (کارشناس ارشد روانشناسی)

نظرتان در رابطه با ره آموزی که در این کارگروه داشته اید را شرح دهید؟خوشحال هستم از فرصتی که بنیانگذار رهپویان رهایی در اختیارمان قرار داده اند. ارزیابی بنده، جمع بسیار بسیار صمیمی است احساس خوبی داشتم که توانستم در حوزه پیشگیری از معلولیت ها اطلاع رسانی داشته باشم زمان کوتاه ولی حق مطلب ادا شد. بهتر است تخصصی تر و موضوع باز تر شود و آماده همکاری در حوزه مشاوره پیش از ازدواج، هیپنوتراپی (درمان اختلالات) ، relaxation، اختلافات خانواده در خدمت هستم.

هدفتان از حضور در این کارگروه چه چیزی بوده؟اطلاع رسانی برای پیشگیری از معلولیت ها و آسیب های اجتماعی

فکر می کنید چه مقدار موفقیت آمیز باشد؟100%

چه دست آوردهایی از این کارگروه داشتید؟آشنایی با عده ای از کسانیکه نجات یافته بودند در حوزه اعتیاد و لذت بردم از اینکه این عزیزان سرحال،قبراق بودند از بعضی ها تست استروپی که گرفته شد برای حافظه، attentionخوبی داشته اند و از پس تست برآمده اند از این بابت خوشحال شدم که زمان زیادی از رهایی آنها گذشته و در این جلسات شرکت دارند.

فکر می کنید همکاری شما به چه صورت بتواند مثمر ثمر باشد؟می دانیم که برای یک فرد addictهر لحظه ممکن است relapseاتفاق بیفتد برای جلوگیری ازrelapse، توصیه می کنم سیستم هیپنوتراپی (تنش زدایی) و کارکردن برروی شناخت فرد و خانواده، نگرش ها، هموار شدن مسیر زندگی تا موفق تر از قبل باشند.

سوال آخر حس و حالتان را از این جمع بفرمائید؟از حضور در این جمع احساس خوبی داشتم و توجه خوبی گرفتم امیدوارم که بیشتر این جمع را ببینم و در خدمت باشم هم چیزهایی یاد بگیرم و آموزش دهم.

از توجه و حضوری که این عزیزان در این مجموعه داشته اند و آموزش هایی را ارائه نمودند کمال تشکر را داشته و خدا قوت می گوییم.

/ 0 نظر / 32 بازدید